خبرگزاری فارس: تراكتورسازی باز هم در خانه پیروز شد و این بار استیل‌آذین قربانی جشن آذری‌ها در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز شد.

A0819756.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، دو تیم فوتبال تراكتورسازی تبریز و استیل‌آذین از هفته بیست و نهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های كشور ساعت 15.45 عصر امروز در ورزشگاه یادگار امام مقابل هم صف‌آرایی كردند و تیم میزبان توانست تیم استیل‌آذین را با نتیجه دو بر یك با شكست بدرقه كند. 
شاگردان كمالوند كه این روزها بیش از هر زمان دیگر آماده نشان می‌دهند امروز نیز در حضور 90 هزار تماشاگر مشتاق آذری كه از چند ساعت مانده به بازی در ورزشگاه حضور یافته بودند بازی دلچسب و تماشاگر پسندی را از خود نشان دادند تا تراكتورسازی به تماشاگران خود در ورزشگاه یادگار امام در آستانه عید نوروز این پیروزی را به عنوان هدیه نوروزی به آنان تقدیم كند. 
بازی در نیمه نخست بسیار فیزیكی و پرنشاط آغاز شد و خطاهای متعدد دو تیم كه متاثر از جو ورزشگاه بود بازی خشنی را به معرض نمایش گذاشت. 
یكی از این خطاها پشت محوطه جریمه استیل‌آذین توسط دفاع استیل‌آذین رخ داد و جاسم كرار در دقیقه 35 با یك ضربه آزاد مستقیم توپ را به كنج دروازه نشاط‌جو دروازه‌بان استیل‌آذین نواخت كه شادی هواداران تراكتور سازی تبریز به اوج خود برسد. 
تلاش بازیكنان دو تیم در دقایق باقیمانده نیمه نخست ثمری نداشت و نیمه نخست این بازی با نتیجه یك بر صفر به پایان رسید. 
در نیمه دوم این بازی نیز دو تیم بازی تهاجمی و تماشاگرپسند را از خود نمایش گذاشتند و استیل آذینی‌ها با یك حمله خوب توانستند یك ضربه پنالتی كه با خطای كیانی روی بازیكن حریف رخ داد توسط شاپورزاده در دقیقه 49 بازی به گل برسند. 
بعد از این گل بود كه دو تیم به حملات خود ادامه دادند و بازیكنان تراكتور بارها دروازه خالی را به بیرون زدند اما نتیجه‌ای دربرنداشت و دو تیم به نظر می‌رسید به تقسیم امتیازات این بازی رضایت داشته باشند تا اینكه در دقیقه 91 بازی یك ضربه پنالتی به سود تراكتور به وجود آمد كه كرار این توپ را به گل تبدیل كرد تا تراكتور دو بر یك بازی را به سود خود به پایان برساند. 
قضاوت این دیدار بر عهده محسن قهرمانی بود. 
وی در این دیدار به مهدی كیانی و سید محسن حسینی از تراكتورسازی كارت زرد نشان داد. 
تراكتورسازی: مهدی ثابتی، مصطفی اكرامی، مصطفی ترشیز، علیرضا میرشفیعیان، سیدمحسن حسینی،‌ مهدی كیانی، علیرضا دلیلی، كرار جاسم محمد، امیر محبی (چهل و شش مهرداد پولادی)، فرهاد خیرخواه، محمد ابراهیمی 
سرمربی: فراز كمالوند 
استیل آذین: حمید نشاط‌جو، مهدی مهدوی‌كیا، لك چیرا، كاظم برجلو، حسین كعبی، امیرحسین شاپورزاده، محمد غلامی، رضا نوروزی، حمید شرفی، حامد كاویان‌پور، مهدی محمدی 
سرمربی: حمید استیلی 
*حاشیه‌های این دیدار 
*تشویق بی‌امان تماشاگران تراكتورسازی تبریز كه ورزشگاه یادگار امام راحل تبریز را به دره جهنمی برای هر تیمی كرده است امروز نیز بیشتر از بازی‌های قبل نمود داشت. 
*حضور بیش از 90 هزار تماشاگر در یك بازی فوتبال در روز جمعه بازی تیم‌های تراكتور آذربایجان و استیل‌آذین تهران را بیش از پیش دیدنی كرده بود. 
این دیدار كه از سری مسابقات لیگ برتر و از هفته بیست و نهم انجام می‌شد حاشیه‌های فراوانی را به همراه داشت كه شاید بیشترین دلیل وجود این همه تماشاگر جنجال‌های بازی قبلی این دو تیم بود.
هواداران تراكتور كه دل‌خوشی از حركات علی كریمی بازیكن استیل‌آذین در بازی رفت نداشتند شاید این بازی را برای تلافی علی كریمی به ورزشگاه آمده بودند تا با ادب و متانت خودشان جوابی به علی كریمی داده باشند. 
* تماشاگران با حضور 90 هزار نفری خود كه از جای جای آذربایجان خود را به ورزشگاه رسانده بودند جو هیجانی را در ورزشگاه ایجاد كرده و مانع از بازی همیشگی بازیكنان دو تیم شده بودند. 
*حدود یك ساعت مانده به آغاز بازی تمام صندلی‌های ورزشگاه مملو از تماشاگر بود به طوری كه با آغاز بازی تپه‌های همجوار ورزشگاه جای مناسبی برای آنان بود. 
* بازی بعدی تراكتور در مقابل ابومسلم در مشهد است كه تراكتورسازی امیدوار است با برد مقابل آن تیم بحران زده به جمع پنج تیم لیگ برتر برسد. 
* تراكتورسازی امروز با كسب سه امتیاز شیرین در برابر استیل‌آذین جمع امتیازات خود را به عدد 42 رساند. 
*جاسم كرار بازیكن عراقی و محبوب تراكتور با دو گل خود تراكتوری‌ها را تا اوج خوشحالی رساند. زدن پنالتی در لحظات پایانی و در این فشار كار راحتی نبود

نوشته شده در تاریخ شنبه 22 اسفند 1388    | توسط: pipi pipi    |    | نظرات()