به گزارش اخلاق نیوز، بعد از اینکه برنامه تلویزیونی نود در یک نظر سنجی زنده از مخاطبان خود خواست تا اعلام کنند طرفدار کدام تیم لیگ برتری کشور هستند و در نهایت تیم پیروزی با آماری بالا از رقبای خود پیش افتاد و مجری برنامه - که عادل می خوانندش - حکم نهایی را را از زبان آمار پیامکی مخاطبان به نفع باشگاه سرخ پوش تهرانی صادر کرد تا در محافل مختلف بسیاری از حرف و حدیث ها را به دنبال داشته باشد و حتی در برخی میادین پیرامون او و برنامه تلویزیونیش شعارهایی ضد و نقیض داده شود و فراز کمالوند سرمربی تیم تراکتورسازی آن نظرسنجی را غیر واقعی بخواند و در جر و بحث با فردوسی پور به این موضوع اشاره کند که: فردوسی‌پور پرسپولیسی است و خودش آمار نظرسنجی را عوض می‌کند تا پرسپولیس در همه نظرسنجی‌ها اول باشد.
به هر حال در آن نظرسنجی بنا بر آنچه نمایشگر برنامه نشان داد: بیش از 2/5 میلیون نفر شرکت کردند که حدود دو میلیون از اس‌ام‌اس‌ها صحیح بود و 51درصد از شرکت‌کنندگان در آن نظرسنجی طرفدار پرسپولیس بودند. استقلال با 33 درصد دومین تیم پرطرفدار ایران بود و گزینه‌های تراکتورسازی، سپاهان، شاهین بوشهر و سایر تیم‌ها به ترتیب 11، 3، یک و یک درصد رای آوردند.
امّا هم اکنون بعد از گذشت چند ماهی از آن قضایا که حسابی فردوسی پور را کلافه کرده بود، آمار و ارقام سایت فوتبال سه که متعلق به برنامه پرطرفدار فوتبال برتر- که از همان شبکه سیما پخش می شود-  است گویای چیز دیگریست و مخاطبان را سردرگم کرده است  تا به اصطلاح دم خروس را باور کند یا قسم حضرت عباس(ع) فردوسی پور را !
به گزارش اخلاق نیوز، سایت فوتبال برتر که آمار طرفداران تیم های لیگ برتر را تنها با ثبت نام کاربران آنهم با دریافت کد ملی و کلی اطلاعات دقیق آماری ثبت می کند به هیچ وجه آمار نظرسنجی دیگر برنامه ورزشی آن شبکه را ( برنامه نود) تائید نمی کند.
در نظر سنجی این سایت تا هم اکنون که این خبر را به اطلاع شما کاربران عزیز می رسانیم 189291 نفر ثبت نام کردند که از این مجموع تراکتور سازی با 69200 نفر طرفدار یعنی با کسب 37 درصد آراء از دیگران پیش افتاده است و تیمهای پیروزی، استقلال و سپاهان در رتبه های بعدی قرار دارند.
حال سئوال اینست: آیا عدم تطابق آمار این سایت که دقتش با توجه به نوع ثبت نامش از کاربران نسبت به نظر سنجی های برنامه تلویزیونی نود بیشتر است ( با توجه به عدم دریافت کد ملی و مشخصات کامل افراد در نظر سنجی های پیامکی که باعث می شود یک فرد با چند خط تلفن همراه بیش از یکبار نظر خود را ثبت کند)، حاکی از تقلبی فاحش در پشت پرده نظر سنجی های برنامه نود دارد و یا نشان از تعصب و همت طرفداران تراکتور سازیست که حاضرند در همه صحنه های حقیقی و مجازی شور و اشتیاق و تعصب و غیرت آذری خویش را در حد اعلی به نمایش بگذارند؟ از همین اخلاق نیوز برای مراعات بی طرفی خویش و عدم قضاوت های بی جا و دور از انصاف صرفا اطلاع رسانی نموده و هرگونه قضاوت را به افکار عمومی واگذار می کند.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 11 فروردین 1389    | توسط: pipi pipi    |    | نظرات()