هواداران تراکتور که انتظار داشتند با حضور گسترده ی خود در بازی مقابل فجرسپاسی و شکستن رکود حضور تماشاگر عادل فردوسی پور را مجبور به عقب نشینی از مواضع قبلی خود خواهند کرد با سخنان گنگ و نامفهوم وی باز هم شائبه های قبلی را قویتر احساس کردند. عادل فردوسی مشخص بود که برای پخش این برنامه و توجیه کردن هواداران تراکتور برنامه ی ویژه ای تدوین کرده بود.
وی در مرحله ی اول پروژه ی خود گزارشگران برنامه ی نود خود را به نوعی توجیه کرده بود که به صورت کاملا دستچین شده تماشاگرانی را انتخاب کنند تا به بیننده ی تلویزیونی این گونه القا شود که تمامی هواداران تراکتور افرادی بی منطق و کوته فکر هستند که نه تنها منطقی ندارند بلکه تنها از روی تعصب سخن می گویند. برای نمونه در قسمتی از این گزارش فردی ادعا کرد که هواداران تراکتور بیش از صد در صد هستند و مطمئنا این سخن و گفته تنها برای تخریب شعور هواداران تراکتور پخش شد. بی شک گرفتن چنین گزارشاتی از سوی کاویانی گزارشگر ویژه ی برنامه ی نود اعزامی به تبریز چندان دور از ذهن و ناراحت کننده نیست ولی آقای جهدی که خود یک آذربایجانی است تنها برای مطرح کردن خود به هر عمل زشتی دست می زد. لازم به ذکر است که وی همان شخصی است که در بازی با صبای قم درگیری کوچک رخ داده شده مابین بازیکن تراکتور و صبا را به برنامه ی نود ارسال کرد تا باعث ضربه خوردن تیم شود. آقای جهدی باید به یاد داشته باشد که رسیدن به موفقیت شیرین است ولی این شیرینی هنگامی که با خیانت به سرزمین مادری همراه شود بالاخره نتیجه ی تلخی به همراه خواهد داشت.
پس از پخش گزارش برنامه نود این بار نوبت خود عادل بود تا با آمارهای جغرافیایی خود هواداران تراکتور را متوهم فرض کند. عادل اصلا به این نکته توجه نداشت که هیچ یک از هواداران تراکتور نسبت به پیامک های ارسالی اعتراضی نداشتند بلکه مساله ی اصلی و شبه برانگیز عدم ارسال پیامک هواداران تراکتور بود. وی با گفتن این نکته که در تمام نقاط کشور مشکل فرستادن پیامک مطرح بود سعی کرد به زیرکی از زیر این سوال شانه خالی کند. ولی عادل باید به یاد داشته باشد که وقتی صلاحیت و قدرت برگزاری چنین مسابقاتی را ندارد هرگز نباید وارد چنین مسایلی شود. اگر سیستم پیامک برنامه ی نود قدرت دریافت پیامک های میلیونی را ندارد چرا وی برای بالابردن مخاطبین خود چنین بی عدالتی هایی انجام می دهد؟
عادل در فاز سوم برنامه خود با بیان شعار معروف هواداران تراکتور "یئل یاتار طوفان یاتار یاتماز تراکتور بایراقی" سعی در مظلوم نمایی و خودشیرینی مابین طرفداران تراکتور کرد تا اگر احتمالا در مراحل قبلی نتوانسته باشد هواداران تراکتور را توجیه کند لااقل این سخنش باعث قبول نظرسنجی از سوی هواداران شود. عادل که اکنون خود را قدرت بلامنازع و برحق می دانست نوک تیز پیکان خود را به سوی مدیرعامل و سرمربی محبوب تیم نشانه رفت تا نه تنها خود را از هرگونه بی عدالتی مبرا بداند بلکه تمام عوامل و هواداران تراکتورسازی را دروغگو نشان دهد.
فاز آخر برنامه ی نود با پخش سخنان اسطوره ی فوتبال آذرباجان و ایران به پایان رسید . عادل که از محبوبیت بی نظیر علی دایی مابین هواداران تراکتور باخبر بود سعی کرد وی را مقابل هواداران قرار دهد در حالی که وی از این نکته غافل بود که عشق به علی دایی همچون عشق به آذربایجان در قلب های هواداران جای دارد و هرگز هواداران و مردم آذربایجان علی دایی را رودرروی خود قلمداد نخواهند کرد. در ضمن باید به این نکته نیز اشاره شود که علی دایی اکنون سرمربی تیم پیروزی است و معقولانه این است که علی دایی ریشه به تیشه پیروزی نزند.
به هرحال با وجود تمام حواشی هفته ی گذشته بحث پیرامون برنامه ی نود و نظرسنجی دروغین این برنامه برای هواداران در روز بازی با فجر تمام شده بود و هواداران تراکتور همچنان به بی رقیب بودن خود در آسیا مصمم هستند و باز هم باید خاطر نشان کرد که عشق به تراکتور و آذرباجان ریشه ی در خون هواداران دارد و چیزی نیست که برنامه ی نود یا هر فرد حقیقی و حقوقی دیگر بتواند با چنین برنامه هایی در جهت تخریب آنها برآید. هواداران تراکتور تنها به بازی پنج شنبه ی این هفته مقابل فولاد فکر می کنند و از هم اکنون آماده ی برپایی جشن پیروزی این بازی هستند.
یئل یاتار طوفان یاتار یاتدی 90 پرچمی

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 8 بهمن 1388    | توسط: pipi pipi    |    | نظرات()