بنام خدا

452431_orig.jpg

آقا شما را باور کنیم یا دم خروس را !

اختصاصی ـ Azarbaijansport ــ یک نظر سنجی دیگر و یک پیروزی دیگر برای طرفداران تراکتور . یک نظر سنجی دیگر برای مشخص شدن پرطرفدارترین تیم ایران از طرف سایت فوتبال ایران صورت گرفت  وتیم تراکتور سازی تبریز با کسب بیش از ۵۰ درصد کل ارا نشان داد که پر طرفدارترین تیم ایران است . سوال نظر سنجی این بود . " آیا به نظر شما تیم تراکتور سازی پرطرفدارترین تیم ایران است؟ !!! 

این در حالی است که نظر سنجی های مشابهی در چند ماه گذشته از سوی سایتهای مخطلف صورت گرفته بود  و طی آن تیم تراکتور با کسب اکثریت قاطع در تمام نظر سنجی ها عنوان پر طرفدارترین تیم را به خود اختصاص داده بود .  سایتهایی مانند پارس فوتبال ، فوتبال ایران ،تراکتور فنز و البته پر بیننده ترین سایت ورزشی ایران سایت گل . حتی در نظر سنجی برنامه نود که با عنوان پرشورترین طرفداران تیمها صورت گرفته بود تیم تراکتورسازی با کسب 53 در صد از کل ارا اول شده بود . درست که عنوان تیتر این نظر سنجی پرشورترین است اما با توجه به کل کلی که بین طرفداران تیمها وجود دارد شاید کمتر آدمی را پیدا کنید که به غیر از تیم خود به تیم دیگری رای دهد . خلاصه همه و همه به نفع تراکتور پیش میرفت تا جایی که دوشنبه پنج بهمن ماه فرا رسید . و نظر سنجی دیگری در نود با عنوان پر طرفدارترین!

pers  - fan.jpg

شاید طرفداران تراکتور منتظر بودند تا این نظر سنجی مهر تاییدی بر پر طرفدار بودن آنها باشد . اما ...
طرفداران تراکتور آن شب هر چه تلاش کردند نتوانستند به گزینه 3 یعنی تراکتور رای دهند و بعضی بعد از ناراحتی از این که نتوانستند در این نظر سنجی شرکت کنند ،  از روی ناچاری و برای امتاحان به گزینه ای به غیر از گزینه ی 3 رای دادند و در کمال تعجب پیامک ارسال میشد . این اتفاق نه برای یک نفر و نه برای دو نفر بلکه هر کسی از طرفداران تراکتور را در کوچه و بازار می دیدید روی این مسئله اتفاق نظر داشتند .حال مشکل از کجا بود بماند ! اما چیزی که کاملا مشخص است این بود که گزینه 3 نسبت به گزینه های دیگر به سختی و در بسیاری از مواقع ارسال نمیشد . عده ای می گفتند تقلب صورت گرفته ، عده ای دیگر می گفتند مسیر  اس ام اس های ارسالی به گذینه ی 3 مسدود بوده و عده ای دیگر اعتقاد داشتند که با توجه به 5 آنتن گیرنده موجود در کل کشور که فقط یکی از آنها در شمال غرب کشور موجود است و با توجه به این مساله که خیل عزیم طرفداران تراکتور در این قسمت هستند بنابراین پیامکهای ارسالی به گزینه 3 در این تک آنتن با ترافیک سنگین به مقصد میرسید و در بسیاری نمیرسید . و تعداد 230 هزار  پیامک گزینه 3 که به برنامه آن شب نود رسیده بیشتر از تهران و کرج بوده است.

ما هیچ کدام از این مسائل را نه انکار میکنیم و نه قبول . اصلا ما به اینها کاری نداریم . اما آقای فردوسی پور که ادعای کاملا بی طرفی دارند  و پرچم عادل بودن  را بر سینه و پیشانی و حتی اسم خود زده اند این بار به طور کاملا حرفه ای و فقط با حالت دفاع از خود وارد میدان شدند . و با بی پاسخ گذاشتن بسیاری از مسائل و سوالات , شروع به تمسخر طرفداران تیم تراکتور نمودند .

silcfr85dhkgudd7nxpg.jpg

ایشان با نشان دادن کاریکاتورهایی از خود و برنامه نود در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز سعی داشت به بیننده این را القا کند که چقدر انتقاد پذیر و عادل است . اما از سوی دیگر با پخش مصاحبه هایی از یکی دو نفر کاملا بیسواد و هیجان زده از جو حاکم در ورزشگاه ، سعی میکرد به بیننده این را بقبولاند که تمام طرفداران این تیم چنین جو زده شده اند و چقدر احساسی با این قضیه برخورد کرده اند( آیا به نظر شما تمام طرفداران تیم فوتبال تراکتورسازی افرادی بی سواد و طرفداران تیمهای دیگر مانند پرسپولیس همه دکتر  و مهندس هستند ). سپس با نشان دادن آمارهایی که هیچ عقل سلیمی با دیدن آنها قانع نمیشود و صرفا برای پر کردن جاهای خالی بکار میرود به دفاع از خود پرداخت . حال طرفداران تراکتور سازی که مهر متعصبی بودن بیش از حد بر پیشانی انها زده شده نمیدانند چطور از حق و حرف خود دفاع کنند و مسلما خشم این افراد از شما و این که نمیتوانند حرف درست خود را ثابت کنند است.

اقای عادل ما به شما حق میدهیم که از خود دفاع کنید . اما آیا دفاع از خود به معنای کشف حقیقت است.به تمسخر گرفتن عده ای و سپس دفاع از خود و لیستی نامربوط از آمارها به معنای کشف حقیقت است. آیا این تمام تعریف شما از حقیقت است زمانی که در پایان برنامه حرف از خدای بالای سر زدن و تا روزی که من روی این صندلی هستم حقیقت وجود دارد و یک سری حرفهایی که قصد آن نشانه به احساسات مردمی است.

adel_derdowsipoor.jpg

نه . حقیقت چیزی به غیر از این است که شما تعریف کردید . حقیقت در قلب من و شما نهفته است . حقیقت چیزی به غیر از به تمسخر گرفتن عده ای( یا در واقع قربانی کردن آنها ) از طریق یک رسانه ملی آنهم در راه دفاع از خود است . دفاعی که حتی نمیتوانید ببینید که منطقی است یا نه . کشف حقیقت تنها زمانی آشکار میشود که شما دو قطب منفی و مثبت را در کنار یکدیگز قرار دهید و قضاوت را به بیننده واگزار کنید . نه این که خودتان یک طرفه در برنامه 90 بر یک طرف دیگر بتازید .

آقای عادل فردوسی پور چیزی که شما در برنامه آن هفته 90 بر علیه طرفداران تیم تراکتور سازی پخش کردیدمغایر با آن چیزی بود که شما در طول مدت اجرای این برنامه در چندین سال گذشته طی کردید و در واقع این برنامه شاید خالی کردن عقده های شما از طرفداران تیم تراکتور بود . حال این عقده از کجاست بماند!
در کنار این حرفها من باید از خوبی های شما هم بگویم چون عادت ندارم یک طرفه بر علیه کسی بتازم . خوبی ها و زحمتهایی که این چند ساله شما برای فوتبال کشور کشیده اید غیر قابل انکار است . اما شما با این کار خود دل ملیونها طرفدار خود و فوتبال را شکستید و خدشه ای به برنامه سالم نود وارد کردید./

Per_Ter0.jpg

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 18 بهمن 1388    | توسط: pipi pipi    |    | نظرات()