در حالی که کمتر از دو هفته به برگزاری بازی تیم های تراکتور سازی و ساپیا در شهر کرج باقی مانده مشتاقان و هواداران تیم تراکتور سازی  خصوصا در شهرهای تهران،قزوین،کرج،زنجان،میانه و سایر شهرهای آذربایجان از هم اکنون با شوق و هیجان خاصی  خود را برای حاضر شدن در استاد یوم ورزشی شهر کرج آماده می کنند.

در اوضاع سیاسی حساس ایران که روز به روز بر دامنه اعتراضات مردمی در شهرهای فارس نشین افزوده می شود ملت آذربایجان نیز بعد از سکوت سیاسی پر معنایش در حوادث پس از انتخابات، درحرکتی جالب و مدرن بازی های تیم تراکتور سازی در تبریز و سایر شهرها را به محل ابراز مطالبات و اعتراضات ملی خود کرده اند.

با اینکه تعدادی از فعالین حرکت ملی آذربایجان با اتهام مضحک هواداری از تیم تراکتور سازی در بازداشت نیروهای امنیتی  به سر می برند و اخیرا نیزدربازی های تیم تراکتور سازی برای مقابله با شعار های ملی گرایانه جوانان آذربایجانی شاهد مانورهای  پلیسی می باشیم ولی روز به روز بر محبوبیت تیم تراکتور سازی در بین جوانان آذربایجانی افزوده شده و شعار های ملی گرایانه در بازی های این تیم فوتبال ماهیتی فراتر از یک بازی فوتبال به خود گرفته است. برای بازی دو تیم تراکتور سازی تبریز و سایپای کرج از هم اکنون فعالیت های تبلیغی گسترش یافته، جمعی از فعالین ملی آذربایجان در شهر تهران و کرج با صدور بیانیه ای از عموم ترک های آذربایجانی دعوت کرده اند روز سی ام بهمن ماه بیشتر و منسجم تر از بازی استقلال تهران و تراکتور سازی تبریز در استادیوم کرج حاضر شوند. از شهرهای اردبیل،زنجان،اورمیه خبرمیرسد هواداران تیم تراکتور سازی با ارسال پیام های کوتاه تلفن همراه به تبلیغ سی ام بهمن مبادرت کرده اند در شهر تبریز نیز از روزها قبل مردم به رزرو بیلط قطارها روی آورده اند. در بازار بزرگ شهر تهران که عمدتا اصناف آن را تجار آذربایجانی تشکیل می دهند بازاریان خود را برای حضور در استادیوم شهر کرج آماده می کنند. در حرکتی دیگر سی دی تصاویر شعار های ملی گرایانه جوانان آذربایجان در بازی های مختلف تیم تراکتور سازی و راهپیمایی های بعد از بازی  که با شعارهای استقلال آزادی جمهوری آذری – تورک دیلینده مدرسه اولمالی دیر هر کسه – آذربایجان بیر اولسون ایسته مین کور اولسون – هارای هارای من تورکم -  نه ساغچیق نه سولچو میلتچیک میلتچی- آذربایجان یوردوموز  تراختور بوزقوردوموز – و...  توام است با کلیپ ها و آهنگ های حماسی آذربایجان  منقوش به سمبل حرکت ملی آذربایجان با هلال و ستاره مشکی به صورت گسترده در شهرهای مختلف آذربایجان در حال پخش شدن می باشد. این سی دی تبلیغی که در قسمت پایانی آن از ملت آذربایجان خواسته شده استادیوم های ورزشی را به عرصه اعتراضات ملی خود تبدیل کننده به دلیل حواشی جالب بازی ها با استقبال عمومی روبرو در بین جوانان با اشتیاق فراوان دست به دست می شود.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 بهمن 1388    | توسط: pipi pipi    |    | نظرات()