روز دوشنبه این هفته از سری رقابت های جام حذفی تیم های ذرت کاران موغان و استقلال تهران در استادیوم آزادی به مصاف هم رفتند. در پی اتخاذ سیاست فوتبالی فعالان ملی آذربایجان، در این بازی نیز شاهد حضور خوب هواداران آذربایجانی در استادیوم بودیم.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که همواره رسالت شونیستی خود را در رابطه با تیم های آذربایجانی به خوبی ایفا کرده است، این بار نیز با قطع صدای هواداران ذرت کاران سعی در تحریف واقعیت ها داشت.

 این در حالی بود که شعارهای معدود هواداران استقلالی با شدت و وضوح هر چه تمام تر از گیرنده های تلویزیونی به گوش می رسید.  البته این اولین بار نبود که در ورزشگاه آزادی صدای هواداران تیم های آذربایجانی قطع می شود. در بازی های تراختور با استقلال و پیروزی را در ورزشگاه آزادی نیز صدا وسیما با قطع کردن صدای هواداران تراختور از انعکاس شعارها از طریق تلویزیون جلوگیری به عمل آورد.

تیم محلی ذرت کاران پار س آباد مغان  که با صعود به مراحل بالاتر جام حذفی حریف استقلال تهران شده بود در ورزشگاه آزادی در قریب 1000 نفر از طرفدارانش بازی را با نتیجه ی سنگین 13-0 واگذار کرد. علی رغم این باخت سنگین تماشاگران آذربایجانی تا دقیقه 90 بازی به تشویق بازیکنان و مربیان این تیم و همچنین سر دادن شعارهای ملی پرداختند. تماشگران آذربایجانی با سر دادن شعار هایی همچون  "آذربایجان وار اولسون، ایسته مین  کور اولسون"، "آذربایجان دیاریمیز، موغان دیر ایفتیخاریمیز"، "اؤز دیلینده مدرسه، اولمالیدیر هر کسه"... بار دیگر  نشان دادند که فوتبال برای ملت آذربایجان به پدیده ای در راستای گسترش شعور و بیداری ملی شان تبدیل شده است.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 3 اسفند 1388    | توسط: pipi pipi    |    | نظرات()